Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

sobota, 21 lipca 2018
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bartoszycach


Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego


    Grota-Roweckiego 1/323

    11-200 Bartoszyce

    Godziny Urzędowania:

    Pon. - Pią.: 07.00 -15.00

    tel.: (0 89) 762 93 90 

    fax: (0 89) 762 93 90

    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

          
                Nowe Artykuły !

1
Komunikat w zwiazku z potencjalnym zagrożeniem zalegąjacym na dachach sniegiem

2
Podstawowe zasady bezpiecznego eksploatowania instalacji w celu uniknięcia zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla

3
Komunikat Głównego Inspektoa nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców nieruchomości

 

Terminy i procedury załatwiania spraw

Zgłaszający się do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego powinien złożyć podanie z wyjaśnieniem (opisem) sprawy, w której postępowanie chciałby wszcząć. W podaniu należy podać imiona i nazwiska swoje i właściciela obiektu budowlanego w sprawie, której toczy się postępowanie oraz adresy zamieszkania, a także lokalizacje obiektu budowlanego. Podanie powinno być adresowane do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego działa zgodnie z ogólnymi zasadami funkcjonowania urzędów administracji publicznej, w tym w zakresie orzecznictwa administracyjnego. Wniosek zostaje załatwiony w trybie decyzji administracyjnych, w terminie określonym w art. 35 K.p.a - nie później niż w ciągu 1 miesiąca od daty złożenia kompletnego wniosku, a sprawach szczególnie skomplikowanych - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy.

Po złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie właściwy organ przeprowadza obowiązkową kontrolę przed upływem 14 dni od dnia doręczenia wezwania do inwestora. O terminie obowiązkowej kontroli organ zawiadamia inwestora w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.

 

Ważne Wiadomości !

  • Roboty budowlane można rozpocząć na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia budowy, o której mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1a, 2b i 19a, lub zgłoszenia przebudowy, o której mowa w art. 29 ust. 2 pky 1b. Decyzja staje się ostateczna, po upływie 14 dni od dnia doręczenia jej stronom postępowania, o ile strony nie wniosą w tym terminie odwołania od decyzji.


  • Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata. W takim przypadku należy wystąpić o wydanie nowej decyzji: o pozwoleniu na budowę lub o pozwoleniu na wznowienie robót.

  • Inwestor po zakończeniu inwestycji a co najmniej na 14 dni przed zamierzonym przystąpieniem do użytkowania obiektu budowlanego jest zobowiązany zawiadomić organ nadzoru budowlanego.